Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 9952105



*

nr 995 2105


Oljemålning

Ulander, Stilleben, 38x46


Kondition: skadad duk

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 november 2015
kl 19:50:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/11 17:23:30 1      100 kr
16/11 08:33:42 2      150 kr
16/11 11:32:17 3      Vinnande bud
16/11 16:04:41 2      250 kr
16/11 16:04:41 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 16 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar stilleben ulander
  • 8052 Olja / collage
    Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8285 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8363 OljemÃ¥lning
    Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr